Kivikatused
Plekispets paigaldab ka kivikatuseid. Tehtud tööle anname omalt poolt 2-aastase garantii. Katusekividele tuleb kaasa tootjapoolne garantii.
Katusekive toodetakse savist ja betoonist. Keraamilisi kive on valmistatud tuhandeid aastaid ja need on olnud ka kaasajal peamiseks katusekattematerjaliks.
Betoonkatusekivid
Betoonkatusekivide eeliseks on, et neid on võimalik toota erinevates värvitoonides. Mõlemad materjalid paigaldatakse alusliistudest ja roovidest karkassile või otse sarikate külge kinnitatud kandesõrestikule.
Keraamilistel ja betoonist toodetud katusekividel on omad eelised ja puudused, kuid ei ole mitte mingisugust põhjust pidada üht tüüpi kive teisest paremaks. Mõlemad täidavad väga hästi oma otstarbe ja õige hoolduse korral on nende eluiga väga pikk.
Kui kahtlete, kas valida keraamiline kivi või betoonist valmistatud kivi, siis on abiks järgmine võrdlus:
Katusekivide võrdlus:
Keraamilised
- Piiratud värvivalik
- Ühe lainega kive on pisut raskem paigaldada
- Faasitakse diagonaalselt kahest nurgast, et oleks parem paigaldada.
- Nõrgemad, võivad praguneda
- Roovikute vahekaugust saab muuta minimaalselt
- Kergemad
- Kattuvad aja jooksul nägusa paatinaga
- Annab katusele elava välimuse
- Kallimad
Betoonist
- Palju erinevaid värvitoone
- Lihtne paigaldada
- Ei faasita- täisnurksed
- Roovikute kaugus on teatud piirides vaba
- Raskemad
- Võivad sammalt täis kasvada
- Tagasihoidlik välimus
- Odavamad
Kivikatuste hooldus
Puhastada puulehtedest, samblast ja muust prahist, mis takistab vee äravoolu. Katkised või pragunenud kivid tuleb asendada uutega. Koos katkiste kividega, tuleks kontrollida ka katuse roovistikku. Asendada vigastada saanud roovid uutega.
NB! Katusekividel, eriti ühe lainega katusekividel, tuleb käia hästi ettevaatlikult. Kui on vaja katusel liikuda, võiks lükata katusekivi eelmise kivi alla, tekkinud auku saab astuda. Vähemalt kord aastas tuleks katus hoolikalt üle vaadata